Zmiana ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę - SZANSA CZY ZAGROŻENIE DLA PRZEDSIĘBIORSTW WOD-KAN
Opis szkolenia:
Na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt ustawy zaopatrzeniowej, który zmiania reguły dotyczące zatwierdzania tary za wode i ścieki. Zgodnie z uzasadnieniem projektu celem zmiany jest częściowy powrót do uregulowań obowiązujących
przed wejściem w życie przepisów oddających kompetencje zatwierdzania taryf PGW Wody Polskie. Czy tak długo wyczekiwany projekt spełnia oczekiwania branży wodociągowej? Czy kryją się tam jakieś niebezpieczeństwa dla przedsiębiorstw wod-kan? Ile wspólnego ma złożony projekt z założeniami, które od kilku miesięcy przedostawały się do przestrzeni medialnej? Na wszystkie te pytania postaram się odpowiedzieć Państwu w dedykowanym specjalnie temu tematowi webinarze. Właśnie trwa proces opiniowania tego projektu a przedsiębiorstwa wod-kan do 23 stycznia mogą zgłaszać swoje uwagi, do czego Państwa zachęcam. Merytoryczna dyskusja i wymiana spostrzeżeń z pewnością pomogą wypracować lepsze rozwiązania.
Program szkolenia:
- Przedstawienie i omówienie projektu w przystępny sposób ukazujący pełne proponowane treści brzmienia przepisów po synchronizacji treści aktów prawnych,
- zatwierdzanie taryfy,
- nowe uprawnienia gmin,
- rola Wód Polskich,
- terminy w postępowaniu taryfowym,
- Taryfy progresywne:
- szansa czy zagrożenie dla przedsiębiorstw wod-kan,
- konsekwencje dla odbiorcow usług,
- przykładowe obliczenia różnych wariantów,
- Kwestie niezbędne do znowelizowania:
- problem wód opadowych i roztopowych w nawiązaniu do wyroku NSA,
- cele poboru wody,
- art. 20 ustawy nie tylko w kwestii długości taryfy,
- pozostałe,
- Dyskusja i podsumowanie.
Prowadzący:
Marcin Błędzki - doświadczony ekonomista z kilkunastoletnim stażem. W latach 2015 – 2022 wspierał przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne jako Główny Specjalista ds. Ekonomicznych w Izbie Gospodarczej „Wodociągi Polskie”. Specjalizuje się głównie w kwestiach związanych z taryfami dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Wykształcenie oraz wieloletnia praca zawodowa w działach księgowości gwarantują odpowiednią wiedzę także w zakresie księgowo-podatkowym. Wieloletni wykładowca oraz autor artykułów w prasie branżowej.
Koszt uczestnictwa:
390 zł netto od osoby.
Cena obejmuje: udział w szkoleniu online, materiały szkoleniowe, kontakt z prowadzącym na żywo oraz po szkoleniu
Termin nadsyłania zgłoszeń:
do 21.01.2025 r., godz. 16:00
Wymagania techniczne oraz warunki uczestnictwa:
Wszystkie istotne kwestie zawarte są w Regulaminie szkoleń.
Koniecznie zapoznaj się z jego treścią. Dostępny jest on tutaj.
Formularz zgłoszeniowy:
Formularz dostępny jest do pobrania poniżej jako Załącznik w sekcji INFORMACJE. Należy go pobrać, wypełnić i odesłać na podany E-mail.