Wnioski o skrócenie taryf od podstaw: tabele kalkulacyjne i nie tylko, dla początkujących

Szkolenie archiwalne
Webinar5
Termin: 29-05-2023 10:00 - 15:00

Opis szkolenia:

Drastyczne podwyżki kosztów eksploatacji takich jak energia elektryczna, gaz ziemny czy paliwo postawiły przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne w bardzo niekomfortowej sytuacji. Zatwierdzone w 2021 roku ceny za wodę i ścieki okazały się w wielu sytuacjach mocno niewystarczające. Blokowanie podwyżek cen za wodę i ścieki przez Wody Polskie pcha przedsiębiorstwa wod-kan na skraj przepaści. Jeżeli Państwa przedsiębiorstwo znalazło się w takiej sytuacji i rozważacie złożenie wniosku o skrócenie taryf a nie czujecie się pewnie w gąszczu przepisów i oczekiwań organu regulacyjnego zapraszam na moje autorskie szkolenie.

A dlaczego właśnie szkolenie u Doradcy Taryfowego?

Odpowiedź jest prosta. Ponieważ pomogę Państwu odnaleźć się w trudnych początkach kalkulacji niezbędnych przychodów. Przedstawię najważniejsze zagadnienia w jak najbardziej dostępny sposób. Dla osób początkujących w tej tematyce będzie to doskonałe wprowadzenie do innego mojego szkolenia dotyczącego analizy aktualnego  podejścia organów regulacyjnych do wniosków o skrócenie taryf.

 Program szkolenia:

  • Zasady zatwierdzania taryf – szczegółowe omówienie definicji, terminów, elementów wniosku itp.,
  • Wniosek o skrócenie taryf a wniosek o zatwierdzenie taryf - omówienie elementów składowych oraz wskazanie istotnych różnic,
  • Kalkulowanie niezbędnych przychodów - w tym ustalenie podstawy kalkulacji okresu obowiązywania nowej taryfy oraz okresu obrachunkowego poprzedzającego wprowadzenie nowej taryfy,
  • Planowane zmiany warunków ekonomicznych a wskaźniki makroekonomiczne - szczegółowe omówienie zagadnień ze wskazaniem różnic,
  • Tabele kalkulacyjne - dokładne omówienie tabel ze wskazaniem najbardziej kłopotliwych miejsc,
  • Odpowiedzi na pytania.

Prowadzący:

Marcin Błędzki - doświadczony ekonomista z kilkunastoletnim stażem. W latach 2015 – 2022 wspierał przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne jako Główny Specjalista ds. Ekonomicznych w Izbie Gospodarczej „Wodociągi Polskie”. Specjalizuje się głównie w kwestiach związanych z taryfami dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Wykształcenie oraz wieloletnia praca zawodowa w działach księgowości gwarantują odpowiednią wiedzę także w zakresie księgowo-podatkowym. Wieloletni wykładowca oraz autor artykułów w prasie branżowej.

Koszt uczestnictwa:

390 zł netto od osoby.

Cena obejmuje: udział w szkoleniu online, materiały szkoleniowe, kontakt z prowadzącym na żywo oraz po szkoleniu

Termin nadsyłania zgłoszeń:

do 26.05.2023 r. godz. 16:00

Wymagania techniczne oraz warunki uczestnictwa:

Wszystkie istotne kwestie zawarte są w Regulaminie szkoleń.
Koniecznie zapoznaj się z jego treścią. Dostępny jest on tutaj.

Formularz zgłoszeniowy:

Formularz dostępny jest do pobrania poniżej jako Załącznik w sekcji INFORMACJE. Należy go pobrać, wypełnić i odesłać na podany E-mail.

 

Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.