Najczęstsze błędy w postępowaniu taryfowym

kancelaria_WODKAN3
Kategoria
Szkolenie archiwalne
Termin
22-11-2023 10:00 - 11:00

Zapraszam do skorzystania z bezpłatnego szkolenia, które zostanie przeprowadzone przez Kancelarię WOD-KAN, którą mam przyjemność współtworzyć.

Opis szkolenia:

Na początku 2024 r. kończy się 3-letni okres obowiązywania większości taryf na wodę i ścieki. W praktyce oznacza to konieczność przygotowania nowych wniosków o zatwierdzenie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków na okres kolejnych 3 lat. Przebieg postępowań taryfowych w latach 2018 i 2021 wytyczył nowe standardy i wyzwania dla przedsiębiorstw wod-kan. Nie ulega wątpliwości, że kolejny okres taryfowy będzie równie trudny dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej.

Wychodząc naprzeciw naszym Klientom zapraszamy na unikatowy webinar, podczas którego eksperci Kancelarii WOD-KAN przedstawią najczęstsze błędy w postępowaniach taryfowych!

Harmonogram szkolenia:

  1. Wprowadzenie,
  2. Najczęściej popełniane błędy w postępowaniach taryfowych,
  3. Potencjalne sankcje,
  4. Sesja pytań i odpowiedzi.

Z tego szkolenia dowiesz się:

  • jak prawidłowo określać termin złożenia wniosku o zatwierdzenie taryfy,
  • jak wyliczyć okres obrachunkowy,
  • na co zwrócić uwagę przy wyznaczaniu grup taryfowych,
  • jakich błędów proceduralnych unikać,
  • jakie są konsekwencje błędów i nieprawidłowości dla przedsiębiorstw wod-kan.

Prowadzący:

Tymoteusz Mądry - radca prawny. CEO Aspiratio Consulting sp. z o.o. Posiada niemal 10-letnie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych.

Zawodowo i naukowo specjalizuje się w prawie ochrony środowiska w szczególności w zagadnieniach związanych z gospodarowaniem odpadami oraz gospodarką wodno-ściekową. W latach 2018-2023 pracował przy przygotowaniu i zatwierdzeniu ponad 100 taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.

Mikołaj Maśliński - prawnik. CEO MAŚLIŃSKI Law & Consulting. Od prawie 10 związany z branżą wodociągowo-kanalizacyjną.

Odpowiadał za ponad 50 postępowań o zatwierdzenie oraz skrócenie taryf na wodę i ścieki. Współpracował zarówno z przedsiębiorstwami wodociągowo-kanalizacyjnymi, jak również z gminami oraz organizacjami branżowymi (m.in. IGWP, Gdańska Fundacja Wody). W latach 2016-2022 doktorant na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.

Marcin Błędzki - ekonomista. Właściciel DoradcaTaryfowy.pl. Od prawie 10 lat związany z branżą wodociągowo-kanalizacyjną.

W latach 2015 - 2022 wspierał przedsiębiorstwa wod-kan jako Główny Specjalista ds. Ekonomicznych w Izbie Gospodarczej „Wodociągi Polskie”. Specjalizuje się w taryfowaniu wody i ścieków oraz w kwestiach księgowych i podatkowych. W ramach działalności zawodowej i eksperckiej odpowiadał za opracowanie, doradztwo oraz wsparcie przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych na etapie postępowań taryfowych przed Organem regulacyjnym.

Koszt uczestnictwa:

Szkolenie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona!

Formularz zgłoszeniowy:

Formularz dostępny jest na stronie internetowej: kancelariawodkan.pl.