Wnioski o skrócenie taryf od podstaw: tabele kalkulacyjne i nie tylko, dla początkujących

Kategoria
Szkolenie archiwalne
Termin
24-11-2022 10:00 - 15:00
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opis szkolenia:

Drastyczne podwyżki energii elektrycznej oraz gazu ziemnego postawiły przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne w bardzo niekomfortowej sytuacji. Dopiero co zatwierdzone ceny za wodę i ścieki okazały się w wielu sytuacjach mocno niewystarczające. Głównie przez podejście organu regulacyjnego, który zgadzał się na zatwierdzanie podwyżek wynoszących jedynie kilka procent w stosunku do obowiązujących wcześniej cen. Jeżeli Państwa przedsiębiorstwo znalazło się w takiej sytuacji i rozważacie Państwo złożenie wniosku o skrócenie taryf zapraszam na moje autorskie szkolenie.

A dlaczego właśnie szkolenie u Doradcy Taryfowego?

Odpowiedź jest prosta. Ponieważ pomogę Państwu odnaleźć się w trudnych początkach kalkulacji niezbędnych przychodów. Przedstawię najważniejsze zagadnienia w jak najbardziej dostępny sposób. Dla osób początkujących w tej tematyce będzie to doskonałe wprowadzenie do innego mojego szkolenia dotyczącego strategii wobec Wód Polskich.

 Program szkolenia:

  • Zasady zatwierdzania taryf – szczegółowe omówienie definicji, terminów, elementów wniosku itp.,
  • Wniosek o skrócenie taryf a wniosek o zatwierdzenie taryf - omówienie elementów składowych oraz wskazanie istotnych różnic,
  • Kalkulowanie niezbędnych przychodów - w tym ustalenie podstawy kalkulacji okresu obowiązywania nowej taryfy oraz okresu obrachunkowego poprzedzającego wprowadzenie nowej taryfy,
  • Planowane zmiany warunków ekonomicznych a wskaźniki makroekonomiczne - szczegółowe omówienie zagadnień ze wskazaniem różnic,
  • Tabele kalkulacyjne - dokładne omówienie tabel ze wskazaniem najbardziej kłopotliwych miejsc,
  • Odpowiedzi na pytania.

Prowadzący:

Marcin Błędzki - doświadczony ekonomista z kilkunastoletnim stażem. W latach 2015 – 2022 wspierał przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne jako Główny Specjalista ds. Ekonomicznych w Izbie Gospodarczej „Wodociągi Polskie”. Specjalizuje się głównie w kwestiach związanych z taryfami dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Wykształcenie oraz wieloletnia praca zawodowa w działach księgowości gwarantują odpowiednią wiedzę także w zakresie księgowo-podatkowym. Wieloletni wykładowca oraz autor artykułów w prasie branżowej.

Koszt uczestnictwa:

360 zł netto od osoby.

Cena obejmuje: udział w szkoleniu online, materiały szkoleniowe, kontakt z prowadzącym na żywo oraz po szkoleniu

Termin nadsyłania zgłoszeń:

do 23.11.2022 r. godz. 16:00

Wymagania techniczne oraz warunki uczestnictwa:

Wszystkie istotne kwestie zawarte są w Regulaminie szkoleń.
Koniecznie zapoznaj się z jego treścią. Dostępny jest on tutaj.

Formularz zgłoszeniowy:

Formularz dostępny jest do pobrania poniżej jako Załącznik w sekcji INFORMACJE. Należy go pobrać, wypełnić i odesłać na podany E-mail.